Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Анонси » Чи існують вільні від інфляції гроші? Презентація книги Миколи Кардача «Знищення лихварства»

Чи існують вільні від інфляції гроші? Презентація книги Миколи Кардача «Знищення лихварства»
znyshchennja.jpg (.08 Kb)
15 березня 2012 року в Центрі європейської інформації м. Запоріжжя, що діє на базі наукової бібліотеки Запорізького національного університету в партнерстві з Громадською організацією «Людина і Суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», відбудеться презентація книги Миколи Кардача «Знищення лихварства» за участю автора.
На захід запрошуються експерти з фінансової та зовнішньоекономічної діяльності, студенти, викладачі, громадські діячі і всі зацікавлені. Місце проведення: ІІ навч. корпус ЗНУ, ауд. 139, час проведення: 09:45-11:30.
Автор книги, запорізький дослідник вільних грошей Микола Кардач присвятив презентацію 150-й річниці з дня народження видатного німецького підприємця-економіста Сильвіо Гезеля (1862-1930).
Сьогодні в центрі уваги європейської спільноти пошук ідей щодо подолання економічних криз, екологічних катастроф, соціальної нерівності. Сильвіо Гезель вбачав проблему в фінансовій системі, а саме в накопичувальній функції грошей. І запропонував людству свій винахід – вільні (демереджеві) гроші. Вільні (безпроцентні, демереджеві) гроші – це гроші, які з часом поступово втрачають свою номінальну вартість через власну, грошову амортизацію (демередж) і через це позбавлені функції накопичення. Такі гроші прирівняні у своїх можливостях з товарами і спекуляція ними стає неможливою. Вільні гроші знищують таке явище як лихварство (кредитні відсотки) і пов’язані з ними негаразди. В системі вільних грошей відсутні фінансові кризи та неконтрольована інфляція. Ідею Гезеля схвалили такі авторитетні вчені, як Ірвінг Фішер, Джон Кейнс та інші. Сьогодні це явище здобуває в Німеччині дедалі більше прихильників.
Тож, Микола Кардач пропонує ознайомитись з винаходом Гезеля – вільними (демереджевими) грошима, зробити перший крок до широкого обговорення ідеї вільних грошей в наукових та громадських колах, дослідити застосування демереджевих грошей в сучасній економіці Євросоюзу та перспективи України.
Інформацію для підготовки до зустрічі можна знайти на сайті «Вільні від інфляції гроші» http://novigroshi.org/index.htm.
Учасникам заходу будуть запропоновані презентації ресурсів Центру європейської інформації «Європейський вибір України: інформація для кожного», бібліографічного покажчика «Економічні аспекти інтеграції України до ЄС» (джерельна база – 578 записів).
Розділ: Анонси Переглядів: 1040 | Розміщено: 14 березня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :