Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Анонси » Семінар зі Східного Партнерства в Запоріжжі викликав великий ажіотаж

Семінар зі Східного Партнерства в Запоріжжі викликав великий ажіотаж
У великому індустріальному місті з численними стереотипами найкращий спосіб руйнувати їх полягає у проведенні семінарів та тренінгів. Тому, власне, 25 вересня в Запоріжжі, на острові Свободи «Хортиця», в конференц-залі однойменного готелю, в рамках всеукраїнської кампанії регіональних семінарів на тему: «Східне партнерство - новий формат взаємин між Україною та ЄС», учасники за «круглим столом» обговорювали наболілі питання про вступ нашої країни до ЄС. Захід було організовано Запорізьким обласним осередком ВМГО «Європейська молодь України» у партнерстві з Фондом Фрідріха Еберта в Україні та за інформаційної підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Запоріжжя стало четвертим містом, де упродовж останнього місяця відбувся семінар зі Східного Партнерства. Голова ВМГО «Європейська молодь України» Віталій Іляшенко, який мав змогу відвідати усі попередні семінари, зазначив, що саме тут було найбільше учасників. Крім того, він був приємно здивований тим, що на заході було представлено більше 20 громадських організацій, які прагнули до консолідованої роботи, наголосивши, що мета цього заходу – також і обмін досвідом для подальшого проведення різноманітних акції та заходів.
Експертами семінару в Запоріжжі виступили Виконавчий Директор Центру глобалістики «Стратегія XXI» - Андрій Чубик та Українського Фонду Підтримки - Олександр Ярема, які поділилися як теоретичною інформацією, так і практичним досвідом у сфері міграції, мобільності та візових питань в рамках Східного Партнерства.
Велику зацікавленість серед учасників семінару викликала присутність координатора Днів Європи в Україні та прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давіда Стуліка, який виступив з вітальним словом та взяв активну участь у дискусіях, брейнстормінгах та доповідях, які обговорювалися на семінарі. Окрім того, прес-аташе Представництва ЄС в Україні надав найсвіжішу інформацію щодо розвитку та реалізації програми «Східне Партнерство» та розповів про можливості, які відкриються перед українською молоддю в разі згоди та підписання угоди про Вільний Авіаційний Простір між Україно та Європейським Союзом.
Кульмінацією так званого «круглого столу», як і в попередніх семінарах, стала рольова гра «Оптимізм проти скептицизму: Польща і Швеція в дебатах проти Франції та Нідерландів: захист позицій Україні щодо євроінтеграції». Цього разу рольова гра була доповнена новою країною-учасником дискусії – Німеччиною, яка виступила, до речі, з доволі гнучкою та дипломатичною позицією щодо даного питання.
Другий та третій модулі семінару розкрили такі питання, як лібералізація візового режиму та розвиток громадянського суспільства у «Східному Партнерстві».
По завершенню всі учасники поділилися своїм досвідом щодо спілкування з чиновниками і про те, як можна знайти важелі порозуміння з ними.
Восьмигодинний семінар пролетів дуже швидко і приніс дуже багато позитивних емоцій як для самих учасників, так і для організаторів. На мить навіть здалось, що ми вже маємо усі шанси стати частиною Об’єднаної Європи. Тому для більшості запоріжців закінчення семінару стало початком нового етапу в їхньому житті. А організатори та експерти заходу не виключили можливості того, що місто Запоріжжя стане одним із головних кандидатів на проведення Днів Європи та Європейського Параду у 2011 році.
Прес-служба Запорізького обласного осередку ВМГО «Європейська молодь України»
Розділ: Анонси Переглядів: 880 | Розміщено: 8 жовтня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :