Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Демократія, права людини, належне урядування та стабільність.

Демократія, права людини, належне урядування та стабільність.
2 червня 2012 року в прес-центрі Українського дому по вул. Хрещатик,2 зустрілися представники Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, щоб обговорити спільну позицію відносно питань реформування державного управління в Україні.

Відкрив засідання робочої групи №1 лідер Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – Ігор Когут. Він зробив наголос на належному державному управлінні – як основі економічного розвитку та захисту прав громадян. Саме цим, на його погляд, dsc04569.jpg (112.72 Kb)актуалізується необхідність здійснення дієвих кроків щодо розвитку системи державного управління в Україні, відповідно до засадничих принципів законності, передбачуваності, безсторонності та безперервності.
Ігор Когут зазначив, що на сьогодні Президентом України задекларовано наміри здійснити реформу сучасного державного управління в країні, адаптувати його до найкращих міжнародних практик та стандартів ЄС, забезпечивши розвиток професійної та ефективної державної служби. За останній час зроблено певні кроки в цьому напрямку, зокрема ухвалено Закон України «Про державну службу»dsc042.jpg (104.29 Kb) та триває розробка необхідних нормативно-правових актів щодо його реалізації. Закони України «Про адміністративні послуги», «Про доступ до публічної інформації», «Про центральні органи виконавчої влади».
Також він додав про те, що Україна приєдналась до ініціативи «Відкритий Уряд», проведено реформу системи центральних органів виконавчої влади, започатковано ініціативу Президентський кадровий резерв.Але член робочої групи – Ірина Кравчук підкреслила, що разом з тим ці зусилля, які вживаються Президентом України та Кабінетом Міністрів України, поки не призводять до покращення ситуації, а в окремих випадках та секторах взагалі спричиняють негативні тенденції. shp3.jpg (36.81 Kb)
Так на її погляд реформування системи центральних органів виконавчої влади здійснено без належної підготовки та чіткої стратегії, що призвело до певної дезорганізації роботи міністерств та інших урядових органів, що в свою чергу негативно позначилося на якості державних послуг.
Вона звернула увагу на нове законодавство про державну службу, яке ухвалене в наслідок політичного компромісу у Верховній Раді України, хоча і передбачає низку кардинальних кроків в кращий бік, проте на жаль містить низку положень, які не відповідають належним європейським та міжнародним стандартам.
Також на думку громадських експертів загальмовано процес реформи територіальної організації влади, що фактично поглиблює невиправдану централізацію та концентрацію повноважень виконавчої влади та послаблює місцеве самоврядування. Експерти стурбовані фактом відхилення Урядом України Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
shp5.jpg (137.33 Kb)
У зв’язку з цим Українська Національна Платформа Форуму громадянського суспільства країн східного Партнерства закликає Президента України, Уряд України, Верховну Раду України вжити дієвих і невідкладних кроків щодо вирішення пріоритетних питань, а саме:
1) провести реформу територіальної організації влади.shp6.jpg (138.44 Kb)
2) внести необхідні зміни до нового законодавства про державну службу та ухвалити відповідний закон про службу в органах місцевого самоврядування, які забезпечували б належний рівень професіоналізації та політичної нейтральності державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування.дміністративні послуги, передбачивши на це достатні ресурси.
4) ухвалити стратегію реформування місцевого самоврядування, яка б була спрямована на забезпечення його ефективності та самодостатності у відповідності до Європейської хартії
Місцевого самоврядування.
5) Закріпити на законодавчому рівні кращі практики залучення громадськості до формування та реалізації державної політики, поширивши їх також на органи місцевого самоврядування.
dsc044.jpg (156.07 Kb)

Розділ: Новини Переглядів: 8843 | Розміщено: 7 червня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :