Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » День Європи в Україні – 2013

День Європи в Україні – 2013
izobrazhenie_040.jpg (26.11 Kb)
18 травня 2013 року, з 10 до 12 години, в Запорізькому Національному Університеті відбулося урочисте святкування «Дня Європи в Україні – 2013» за підтримки Мережі Центрів європейської інформації України та Міжнародного Фонду «Відродження». Програма святкування розроблена за форматом проведення «Дня Європи в Україні - 2013”.
У святкуванні Дня Європи 2013 взяли участь: управління зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації, ректорат ЗНУ, Наукова бібліотека, професорсько-викладацький склад, студенти ЗНУ, представники національно-культурних товариств, молодіжних організацій.
Центром святкування стало Європейське містечко, організоване за ініціативою студентів Запорізького національного університету перед 2-м корпусом. В Європейському містечку для відвідувачів були презентовані країни ЄС у вигляді наметів:
• Палатка про ЄС, де проводились інтерактивні презентації, конкурси та вікторини, підготовлені студентами факультетів ЗНУ та економіко-правничого коледжу. Тут діяв і організований Центром європейської інформації м. Запоріжжя інформаційний стенд «Україна - ЄС», де були представлені видання з різних аспектів євроінтеграційних процесів, що відбуваються в України: політичних, правових, наукових та освітніх, які були підготовлені Науковою бібліотекою ЗНУ. Відвідувачі палатки долучалися до вікторини «ЄС в запитаннях і відповідях», найактивніші отримували нагороди.
• Info-пункт, в якому розповсюджувалася інформація про послуги ЦЄІ, а також поліграфічна продукція про європейські цінності. Іміджеві матеріали, надані організаторами, користувались великим попитом у відвідувачів пункту, особливо викликали зацікавленість видання «ЄС у кишені», «Україна в світі. Цікава статистика».
• Намети європейських країн: «Україна» (біологічний факультет), «Ірландія» (факультет соціальної педагогіки та психології), «Шотландія» (історичний факультет), «Італія» (економічний факультет), «Туреччина» (фізичний факультет), «Польща» (філологічний факультет, Запорізьке обласне товариство польської культури ім. Міцкевича), проект ЄС – ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ЗОДА+ факультет соціології та управління), «Кіпр та Греція» (факультет журналістики) «Болгарія» (математичний факультет, Запорізьке міське болгарське товариство), «Швейцарія» (факультет соціології та управління), «Данія» (факультет менеджменту), де відбувались інтерактивні конкурси знавців культури, звичаїв та традицій народів цих країн, частування національними стравами та інш. Факультет іноземної філології представляв країни, мови яких опановуються під час навчання, - Німеччну, Англію, Францію та Іспанію. У наметі також надавали інформацію про курси вивчення іноземних мов для всіх: від малечі до людей похилого віку.
• Освітня палатка “Хочеш здобути освіту у Європі? Запитай у нас!” відзначилися презентаціями освітніх можливостей у Європі, спілкуванням зі студентами ЗНУ - учасниками освітніх програм і стажувань в Європі. На площі Європейського містечка саме ця палатка збирали найбільше зацікавленої молоді, жваво йшло обговорення можливостей навчання в європейських університетах.
• Студенти юридичного факультету ЗНУ були презентовані наметом «Правові установи Європейського союзу». Також вони організували пункт «Безкоштовна юридична консультація».
img_0099.jpg (34.22 Kb)img_0186.jpg (34. Kb)img_0014.jpg (36.77 Kb)img_0017.jpg (64.17 Kb)
У Центрі Європейської інформації на базі Наукової бібліотеки ЗНУ відбувся круглий стіл «Європейське покликання України», організатором якого виступили: директор Наукової бібліотеки Герасимова В.О., директор економіко-правничого коледжу Грибанова О.Є, викладач Носик М.О та студенти коледжу ЗНУ. Присутнім був презентований документальний фільм під назвою: «Що ЄС дійсно робить в Україні?». Після обговорення фільму, студенти коледжу виступили з доповідями, метою яких було обговорення сучасних проблем України і що на теперішній час заважає Україні вступу до ЄС.izobrazhenie_055.jpg (22.76 Kb)
izobrazhenie_060.jpg (26. Kb)izobrazhenie_070.jpg (24.26 Kb)
Виступи студентів:
1. «Історія Європейського Союзу та конституційні засади його існування» (студентка 1-го курсу, гр. К 33-12 Нобаріян К.);
2. «Україна у європейському та світовому просторі» (студентка 1-го курсу, гр. .К33-12 Смурова Н.);
3. «Молодь України за ЄС» (студентка 1-го курсу, гр. К33-12 Веклич Т.);
4. «Українські ВНЗ у європейському освітньому просторі» (студентка 1-го курсу, гр. 33-12 Великоіван А.);
5. «Правове поле Європейського Союзу» (студентки 3-го курсу, гр. К34-10 Гоздек О., Зубкова Ю.);
6. «Інтеграція як передумова конкурентоспроможності економіки України» (студент 1-го курсу, гр. К35ф-12 Короленко О.);
7. «Митний союз: проблеми розбудови та перспективи розширення ЄврАзЕС» (студентка 1-го курсу, гр. К13-12 Мірчун З.)
Як відзначають студенти, для них євроінтеграція означає передусім забезпечення високих стандартів життя: економічних, соціальних, політичних. Окрім того, на їх думку, це також перетворення країни на європейську державу, що передбачає глибинну трансформацію всіх сфер життя, адаптацію до європейських норм і стандартів.
В рамках програми святкування в Центрі Європейської інформації наукової бібліотеки ЗНУ були підготовлені розгорнуті книжкові виставки: «Україна - ЄС», «Мови країн Європи», презентація книги-довідника «Європейська інтеграція на початку нового тисячоліття», он-лайн-екскурсії по країнах-членах ЄС.
Під час спілкування із учасниками заходу, пересічними громадянами, представники ЦЄІ провели моніторинг обізнаності щодо процесів євроінтеграції «Євроінтеграція: моніторинг громадської думки», дізнались про думку громадян щодо послуг ЦЄІ, прослухали пропозиції щодо роботи ЦЄІ, відчули зацікавленість в обговоренні європейського майбутнього України.
Студентами факультету журналістики підготовлено репортаж про проведення Дня Європи в Запорізькому національному університеті та науковій бібліотеці ЗНУ для університетського телексну «Юніверс» та ЗДОТРК «Запоріжжя».

Розділ: Новини Переглядів: 9073 | Розміщено: 4 червня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :