Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » ДЕНЬ МИРУ В Центрі європейської інформації м. Запоріжжя

ДЕНЬ МИРУ В Центрі європейської інформації м. Запоріжжя
000101.jpg (61.68 Kb)
21 вересня 2011 р. в Центрі європейської інформації м. Запоріжжя на базі наукової бібліотеки ЗНУ було відзначено Міжнародний день миру, учасниками якого стали волонтери Центру європейської інформації - студенти та викладачі ЗНУ.
Відкрила захід та привітала з Днем миру координатор проекту «Центр європейської інформації», директор наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова.
З інформацією про історію Міжнародного дня миру виступила бібліограф-консультат Центру європейської інформації Ольга Левчук. Міжнародний день миру, встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН, відзначається з 1982 року. У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чинмоя пройшла символічна Хода Миру. Тепер щороку в Міжнародний День Миру ООН люди по усьому світу беруть участь у Ході, виражаючи безмовну підтримку Організації Об'єднаних Націй у її діяльності, спрямованій на мир в усьому світі. Учасники Ходи несуть прапори Організації Об'єднаних Націй чи своїх країн. Хода миру – це можливість для людей усіх національностей, культур і ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру.
Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня. Асамблея заявила, що День буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримуватися припинення воєнних дій протягом цього дня. Генеральна Асамблея закликала всі держави-члени Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації, окремих осіб відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об'єднаних Націй. Цього року - на тридцяту річницю Дня миру - його тема «Мир і демократія: вискажи свою думку».
День мира в Україні встановлений Указом Президента от 05.02.2002 № 100/2002 і відзначається щорічно 21 вересня - в Міжнародний день мира. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.
Під час он-лайн-переглядів, підготовлених членом робочої групи Центру європейської інформації Ніною Чалою, студенти, викладачі та всі відвідувачі мали змогу прослухати та подивитись: відеозвернення та послання Генерального секретаря ООН Пан Ги Муна, послання Генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової з нагоди Міжнародного дня миру 21 вересня 2011 р. «Мир и демократия: наш голос должен быть услышан», відео-матеріали: «Мир и демократия: выскажи своё мнение», огляд сайтів новин «В цей день у світі – мир».
За програмою заходу відбулася презентація стінних газет, підготовлених студентами економіко-правничого коледжу до Міжнародного дня миру під девізом «Нам дорог весь мир».
Яскравим акцентом Дня миру став Флеш-моб на підтримку ідеї збереження миру в усьому світі. У ньому були задіяні близько 150 учасників - представників різних факультетів ЗНУ. Студенти в костюмах народів світу під час хореографічної композиції утворили дві фігури: голуба миру і постать дівчинки з повітряною кулькою – незмінні символи миру. Хореографи-постановники флеш-мобу студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ - Кирило Носоченко, чемпіон України з сучасних танців та Яна Загребельна.
Розділ: Новини Переглядів: 961 | Розміщено: 22 вересня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :