Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Європейська інтеграція – це молодість України і її будувати молодим

Європейська інтеграція – це молодість України і її будувати молодим
foto.jpg (38.9 Kb)Під таким гаслом 7 вересня 2011 року в конференц-залі Запорізького обласного центру молоді представники молодіжних громадських організацій, студентства і робітничої молоді обговорили тему: «Україна і ЄС: від партнерства до асоціації, роль молоді в процесах європейської інтеграції України». Інформаційний захід пройшов у форматі дискусії за сприянням Центру європейської інформації у м. Запоріжжі, управління сім’ї, молоді і спорту Запорізької ОДА, у партнерстві з КУ «Запорізький обласний центр молоді», Громадською радою при Запорізькій ОДА та за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Експертами у дискусії стали лідери регіональних громадських організацій, сферою діяльності яких є європейська інтеграція України і міжнародна співпраця.
ukrainaes_2.jpg (58.79 Kb)
Відкрив засідання голова оргкомітету з підготовки круглого столу і координатор Центру європейської інформації у м. Запоріжжі Володимир Волох і зазначив, що до грудня 2011 року для України має відбутися доленосна подія, це підписання з Євросоюзом Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Ця Угода має бути величезним поштовхом для України на шляху до економічних і демократичних перетворень, що зробить країну більш комфортною для життя пересічних громадян. Також він звернув увагу молодих людей на те, що вони є сьогодні самою мобільною та прогресивною частиною населення України, тому не можуть стояти осторонь важливих подій в країні, а повинні активно долучатися до процесів державного управління в напрямку європейської інтеграції України, за ради покращення свого майбутнього. Далі почалася жвава дискусія щодо процесів європейської інтеграції та ролі молоді в цих процесах.
Лідер МГО «Рада студентів технічних вузів Європи», Варвара Бєженова розповіла, як їхня організація сприяє в отриманні студентами якісної додаткової освіти, через міжнародну співпрацю з європейськими ВНЗ. Організація постійно бере участь в публічному експертному обговоренні освітньої реформи в контексті Болонського процесу, з метою структурного реформування національної системи вищої освіти в Україні. Варвара запросила всіх присутніх приєднуватись до міжнародної співпраці МГО «Рада студентів технічних вузів Європи».
ukrainaes.jpg (52.46 Kb)Регіональний лідер міжнародної молодіжної громадської організації «Європейський молодіжний парламент – Україна», Вікторія Грубась, презентувала організацію як одну з найбільших європейських платформ для політичних дебатів, міжкультурних взаємодій, політико – виховної роботи та обміну ідеями серед молоді Європи та про роль членів організації в процесах євроінтеграції України. Зокрема вона запропонувала молоді співпрацювати з Європейським молодіжним парламентом через регіональний осередок і представляти Україну на сесіях ЄМП, спробувати себе в якості добровольців в програмах європейських інституцій і таким чином сприяти процесам євроінтеграції України.
Від вищих навчальних закладів м. Запоріжжя виступила керівник відділу з міжнародних зв’язків Запорізького національного технічного університету Лариса Дуйко. Вона зазначила, що не дивлячись на деякий суспільний песимізм з питань євроінтеграції, процеси реформування вищої освіти в сторону інтеграції з ЄС йдуть динамічно. На прикладі ЗНТУ пані Лариса розповіла про інтеграцію університету в єдиний європейський простір та формування образу ЗНТУ, як сучасного закладу європейського рівня співпраці колективу викладачів та студентів. Зокрема усім цікаво було почути про європейські магістерські програми, які пропонує університет.
За словами голови Запорізької «Євромолоді»,члени осередку сприяють євроінтеграції України. «Майже щомісяця ми організовуємо акції, їздимо до дитячих інтернатів з іграми на європеймську тематику, аби люди знали більше про Євросоюз та могли свідомо робити свій вибір. В подальшому ми плануємо підготувати цікаві міні-лекції та тренінги про ЄС для шкіл та університетів», - сказала Катерина Коротченко.
Також розповіла про участь у молодіжних обмінах і міжнародній волонтерській діяльності та про переваги такої діяльності для молоді України.
Інтереси закладів середньої освіти та шкільних євроклубів м. Запоріжжя представила президент МГО «КСІМ» Світлана Чалова. Вона акцентувала увагу круглого столу на тому, що виховувати європейську культуру і пояснювати, що таке є Євросоюз і європейський спосіб життя потрібно ще у школі тому, що за сучасними школярами і студентами наше майбутнє. Пані Світлана додала, що на сьогодні в Запоріжжі євроінтеграційна діяльність студентських і шкільних організацій проходить майже окремо, тому є потреба у формуванні мережевої співпраці організацій, які опікуються процесами європейської інтеграції України.
Учасники круглого столу жваво обговорили такі питання: «Що дає Україні інтеграція в Європейський Союз?», «Думка молоді з приводу взаємодії із європейською спільнотою?», «Яка роль в цьому процесі молоді?», «Європейські програми для молоді, які допомогають долучити Україну до співпраці з ЄС» та вирішили і далі співпрацювати в сфері інформування громадськості з питань євроінтеграції України.
Кожен учасник круглого столу одержав друкований матеріал з питань європейської інтеграції України від Фонду Конрада Аденауера та Представництва ЄС в Україні.
На завершення обговоення теми щодо ролі молоді в процесах євроінтеграції України, всі присутні на круглому столі прийшли до згоди, що ця тема сьогодні дуже актуальна для України та є нагальна потреба проводити періодичні обговорення і брати участь у цих процесах.
Розділ: Новини Переглядів: 2982 | Розміщено: 10 вересня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :