Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Сьома Рамкова програма Європейського Союзу з досліджень і технологічного розвитку – реальний крок до міжнародної співпраці

Сьома Рамкова програма Європейського Союзу з досліджень і технологічного розвитку – реальний крок до міжнародної співпраці
25 листопада 2011 року в Запорізькому національному технічному університеті пройшов просвітницько – інформаційний семінар: «Сьома Рамкова програма Європейського Союзу з досліджень і технологічного розвитку – реальний крок до міжнародної співпраці», за сприянням Центру європейської інформації у м. Запоріжжі, Запорізького державного центру науки, інновацій та інформатизації, у співпраці з міжнародним відділом Запорізького національного технічного університету та за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Експертами семінару стали національні та регіональні представники інформаційних центрів зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій.
Відкрив інформаційний захід проректор з гуманітарних питань і міжнародних зв’язків Запорізького національного технічного університету - Олександр Андрієнко. Він привітав учасників семінару, зазначив важливість практичної співпраці університетської наукової громадськості Запоріжжя зі своїми колегами в Євросоюзі та побажав усім натхнення і цілеспрямованості у досягненні успіхів.
img_0075.jpg (177.04 Kb)
Координатор Центру європейської інформації у м. Запоріжжі, Володимир Волох акцентував увагу запорізьких науковців на важливому нормативному документі, який регламентує співпрацю між Україною і ЄС та який має назву «Порядок денний асоціації» Україна – ЄС.
seminarrp710.jpg (125.28 Kb)
Він зазначив, що одним із пріоритетів для виконання Порядку Денного Асоціації на 2011 – 2012 роки є співпраця в наукі, технологіях та інноваціях та про те, що вище політичне керівництво України і ЄС ставлять завдання перед нашими суспільствами оновити і активізувати співпрацю, з метою підвищення участі українських науковців в Сьомій Рамковій програмі ЄС. «Тому вибір у нас один, йти вперед та інтегруватися в єдиний європейських науково – дослідний простір, за ради розвитку конкурентоспроможності українського суспільства»- додав Володимир Волох, та закликав учасників семінару мобілізувати всі свої сили і починати активно співпрацювати.
img_0076.jpg (166.67 Kb)
Продовжив семінар регіональний експерт проекту ЄС JSO ERA, Станіслав Сєлін зі стислого огляду Сьомої Рамкової програми ЄС щодо відкритих для українських науковців можливостей з питань міжнародної співпраці. Він познайомив присутніх зі структурою Сьомої Рамкової програми, розповів про переваги цієї програми, які дослідження можуть фінансуватися, з чого потрібно починати та де шукати інформацію. Далі Станіслав Сєлін зосередив увагу аудиторії на формуванні проектної пропозиції від українського науковця, починаючи з ідеї, змісту і форми та закінчуючи генеральною настановою для слухачів: «Досягти успіху – знайти партнерів! Яким чином? Відповідь однозначна: - бути дієвим, активним, примітним, цікавим, бажаним!».
img_0077.jpg (143.55 Kb)
Про можливості програми «Люди» для українських науковців та про відкриті конкурси доповів координатор національного контактного пункту «Програми мобільності Марії Кюрі» при Донецькому національному університеті, Олексій Савкевич. Він розповів про структуру програми «Люди», про пошук конкурсів на сайті CORDIS та підписку на отримання цікавої інформації з цієї теми. Більш детально Олексій Савкевич зупинився на на категорії науковців, які можуть брати участь в програмі, на механізмах реалізації цієї участі та конкретних прикладах участі в програмі «Люди» українських науковців, у вигляді SWOT – Аналізу.
img_0079.jpg (155.45 Kb)
Доповідач рекомендував слухачам вивчити перелік спеціальних сайтів для співпраці, не марнувати часу та звертатися за інформаційною допомогою в національний контактний пункт «Програми мобільності Марії Кюрі» при Донецькому національному університеті.
seminarrp75.jpg (168.75 Kb)
Про практичний досвід науковців у використанні можливостей участі у проектах Шостої та Сьомої Рамкових програм доповів керівник відділу науково – технічної інформації ДП «Івченко – Прогрес», Сергій Дмитрієв. Він стисло презентував проекти співпраці ДП «Івченко – Прогрес» у рамках цих програм та наголосив, що ця співпраця дуже цікава, але і відповідальна. Тому потрібно дуже прискіпливо готувати проектну пропозицію та шукати партнерів для співпраці.
seminarrp76.jpg (208.07 Kb)
Головуючий семінару, Олександр Андрієнко запропонував аудиторії вступати в дискусію та задавати питання з презентованих доповідей. Також він зазначив, що учасники семінару дійсно отримали корисну інформацію з питань дії Сьомої Рамкової програми щодо відкритих для українських науковців можливостей з питань міжнародної співпраці.
seminarrp78.jpg (169. Kb)
Учасники семінару підтримали ідею практичної співпраці з національними та регіональними інформаційними пунктами зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій.
Розділ: Новини Переглядів: 1340 | Розміщено: 29 листопада 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :