Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Студенти ЗНУ обговорили проблеми і перспективи євроінтеграції

Студенти ЗНУ обговорили проблеми і перспективи євроінтеграції
Першого березня у Науковій бібліотеці ЗНУ відбулось засідання дискусійного клубу «Європейським шляхом» на тему: «Угода про асоціацію – цінність, яку можна втратити», участь у якій взяли представники «Центру європейської інформації», громадських і молодіжних організацій, студенти різних вишів Запоріжжя. Координатор проекту «Центр європейської інформації» у Запорізькій області Володимир Волох на початку заходу зазначив, що тема євроінтеграції має особливе значення для молоді, оскільки пропонує шляхи та механізми реалізації прогресивних реформ в Україні, які дозволять молодим людям в майбутньому самореалізуватися в особистому і професійному житті.
cinnist.jpg (72.08 Kb)
Тому має велику надію на амбітні цілі студентської молоді щодо її самореалізації в Україні та на вимогливість до влади з питань ефективного державотворення. Володимир Волох запропонував молодіжній аудиторії вже сьогодні починати будувати свою майбутню європейську країну і
cinnist2.jpg (.5 Kb)
запросив всіх брати активну участь в поширенні інформації з питань євроінтеграції України та моніторити конкретні міжнародні зобов’язанні українського уряду перед Європейським Союзом. Він також зазначив, що Угода про асоціацію Україна – ЄС, це унікальний міжнародно-правовий документ за його змістом і об’ємом, який суттєво пришвидшить трансформаційні процеси в Україні та покраще соціально-економічне життя пересічних українців.
Голова обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Європейська молодь України», Катерина Коротченко, акцентувала увагу аудиторії на політичних ризиках, які можуть загальмувати процеси підписання та ратифікації Угоди. Вона звернула увагу студентів, викладачів та громадськості, що проведення Україною чесних і демократичних парламентських виборів надасть чіткий сигнал європейській спільноті для підписання Угоди про асоціацію.
cinnist3.jpg (63.9 Kb)
Фахівець з питань зовнішньоекономічних відносин, економічного факультету Запорізького національного університету, Осауленко Аліна запропонувала всім ознайомитись з текстом Угоди про асоціацію, а особисто з розділом про повну та всеосяжну зону вільної торгівлі для більш предметного обговорення цього важливого документу. Далі координатор проекту «Центр європейської інформації» розповів молодим людям про механізми впливу на виконавчу владу через участь громадськості у формуванні державної політики за допомогою інституту дорадчої демократії, зокрема громадської ради при органі виконавчої влади та ознайомив бажаючих з планами спільних дій комітету з питань європейської інтеграції громадської ради при Запорізькій облдержадміністрації та профільним управлінням органу виконавчої влади. Студенти та викладачі позитивно зустріли інформацію про механізми залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики на регіональному рівні.
cinnist4.jpg (71.9 Kb)
Молоді викладачі-міжнародники, Титова і Шевченко акцентували увагу присутніх на прискіпливому вивченні структури та змісту Угоди про асоціацію та звернулися до координатора Центру у сприянні в доступі всіх бажаючих до тексту Угоди.
Зустріч пройшла у форматі дискусійного клубу, студенти жваво обговорювали питання необхідності для України вступу до європейської спільноти.
Думки були різними, але всі присутні дійшли висновку, що сучасний стан економіки та рівень життя українців потребують змін і реформ. Визначитись із напрямом розвитку країни – одне із головних завдань сьогодення.
cinnist5.jpg (63.76 Kb)
Щодо питання євроінтеграції, студенти відзначили необхідність більш широкого інформування суспільства з цієї теми, та вирішили зробити зустрічі дискусійного клубу регулярними.
cinnist6.jpg (14.62 Kb)
Особливу вдячність висловили організатори цього заходу Представництву Європейського Союзу в Україні за забезпечення всіх присутніх на засіданні дискусійного клубу журналами «Євробюлетень».
Розділ: Новини Переглядів: 1191 | Розміщено: 3 березня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :