Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Участь молоді в посиленні місцевої демократії та підтримкі реформ місцевого самоврядування в Україні

Участь молоді в посиленні місцевої демократії та підтримкі реформ місцевого самоврядування в Україні
Під таким гаслом в м. Запоріжжі пройшов круглий стіл 26 жовтня 2011 року в конференц – залі
Запорозького обласного центру молоді, присвячений Європейському тижню місцевої демократії, під проводом Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, Центру європейської інформації у м. Запоріжжі, Громадської ради при Запорізькій ОДА та за фінансової підтримки МФ «Відродження».uchast_molodi6.jpg (43.88 Kb)
В якості експертів круглого столу виступили лідери молодіжних рад Запорізької області, лідери молодіжних громадських організацій, представники Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради.
Відкрив дискусійний захід голова оргкомітету з підготовки круглого столу і координатор Центру європейської інформації у м. Запоріжжі Володимир Волох і запропонував розпочати засідання з обговорення Європейської правової бази у галузі місцевої та регіональної демократії та ознайомлення аудиторії з проектом Резолюції круглого столу, який підготував оргкомітет uchast_molodi5.jpg (41.39 Kb)
Володимир Волох зазначив, що дієве місцеве самоврядування в Україні є необхідною умовою демократичного розвитку держави, а тому потребує постійного реформування відповідно до основних положень Європейської правової бази у сфері розвитку місцевої демократії та презентував громадськості Європейську стратегію інновацій і доброго врядування на місцевому рівні, як системоутворюючий правовий механізм для сталого розвитку місцевого самоврядування в Україні. Далі виступив член оргкомітету і керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Данило Яковлєв та зосередив увагу громадськості на головних тезах реформування місцевого самоврядування, які потребують негайного впровадження задля сталого розвитку громад та які викладені в проекті Резолюції круглого столу uchast_molodi4.jpg (38.5 Kb)
Також він звернув увагу молоді на зміст Резолюції стосовно участі молоді в суспільно – політичному житті на місцевому і регіональному рівнях. Дискусію продовжив заступник голови Запорізької міської молодіжної ради Андрій Іванченко та акцентував увагу аудиторії на необхідності заохочення молоді до участі у суспільно – політичному житті на місцевому рівні через запровадження цільових місцевих і регіональних програм стимулювання молоді до цієї справи та доповнення Резолюції круглого столу відповідним змістом. Лідер Запорізького молодіжного осередку громадської організації «Україна Майбутнього» Дмитро Шуманов підтримав думку попереднього спікера щодо заохочення молоді до участі у суспільно – політичному житті на місцевому рівні та задекларував волю організації щодо участі у суспільно – політичному житті Запоріжжя. Представник міського осередку ВГО «Молоді регіони» Олександр Ларкін теж підтримав ідею щодо заохочення молоді до суспільно – політичної активності та запевнив присутніх на круглому столі, що він і його однопартійці готові активно приймати участь у створенні міських програм стимулювання молоді до участі у суспільних справах м.Запоріжжя.
uchast_molodi3.jpg (47.47 Kb)
Секретар Запорізької міської молодіжної ради Вікторія Агентаєва презентувала учасникам дискусії Європейську Хартію про участь молоді у суспільно – політичному житті на місцевому та регіональному рівнях і зазначила деякі рекомендації Хартії для імплементації у національне правове законодавче поле. Далі вона презентувала діяльність Запорізької міської молодіжної ради та закликала молодь до співпраці.
Заступник голови Запорізької обласної молодіжної ради Артур Нікітенко акцентував увагу аудиторії, що активність молоді в суспільно – політичному житті це дійсно державна справа, але багато що залежить від усвідомленого громадянського вибору самої молоді та
uchast_molodi1.jpg (46.8 Kb)
проінформував молодіжну громадськість про діяльність Запорізької обласної молодіжної ради, яка була створена рішенням Запорізької обласної ради 29 листопада 2007 року як консультативно-дорадчий орган з питань молодіжної політики області.
На його переконання молодь має шанс брати участь в прийнятті управлінських рішень щодо питань, які безпосередньо стосуються молоді. Юні парламентарі беруть участь в засіданнях Молодіжної ради та Запорізької обласної ради. Запорізьку обласну молодіжну раду можна розглядати як школу майбутнього політика.
Артур Нікітенко зазначив, що станом на жовтень 2011 року Молодіжною радою прийнято 70 рішень. Було проведено сім пленарних засідань, два громадських слухання.
Заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації та член оргкомітету Олександр Зубченко проаналізував результати соціологічних досліджень щодо життєвих цінностей сучасної молоді, та наголосив на тому, що юнаки і дівчати загалом орієнтовані на самостійне досягнення життєвого успіху без допомоги з боку держави. Разом з тим значною проблемою є поширення у молодіжному середовищі ескапістських та абсентеїстських настроїв, низький інтерес підростаючого покоління до подій суспільно-політичного життя. Зокрема, у парламентських виборах 2012 р. брати участь збираються лише 38% запорізьких юнаків та дівчат. Також доповідач охарактеризував особливості взаємодії місцевих органів uchast_molodi2.jpg (44.15 Kb)виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства у Запорізькому регіоні, розповів про роботу Громадських рад всіх рівнів, навів приклади позитивних напрацювань громадськості у вирішенні актуальних соціально-економічних проблем. Член президії Запорізької обласної ради Ігор Грозовський запевнив молодь про те, що обласна рада приділяє і буде приділяти багато уваги участі молоді у суспільно – політичному житті регіону та контролюватиме виконання регіональних програм щодо заохочення молоді до участі у суспільно – політичному житті на місцевому та регіональному рівнях.
Наприкінці засідання круглого столу заступник голови Запорізької міської молодіжної ради Андрій Іванченко запропонував учасникам заходу прийняти проект Резолюції за основу та на протязі неділі внести до неї деякі уточнення і доповнення і надіслати її у вигляді звернення до всіх гілок представницької влади. Учасники круглого столу підтримали цю пропозицію.
Також організатори і учасники інформаційного заходу окремо висловили вдячність за надані їм друковані матеріали з питань європейської інтеграції та підтримки реформ місцевого самоврядування в Україні Представництву Європейського Союзу в Україні та Програмі Ради Європи з посилення місцевої демократії та підтримки реформ місцевого самоврядування в Україні.
На завершення обговорення теми щодо участі молоді в посиленні місцевої демократії та підтримки реформ місцевого самоврядування в Україні, молоді політики і громадські діячи прийшли до згоди, що ця тема є актуальною для України та потребує постійного моніторингу і контролю за її вирішенням з боку громадськості, тому є необхідність проводити періодичні обговорення і брати участь у цьому процесі

РЕЗОЛЮЦІЯ

круглого столу «Участь молоді у посиленні місцевої демократії та підтримки реформ місцевого самоврядування в Україні»


Ми, учасники круглого столу, присвяченого Європейському тижню місцевої демократії в Запорізькій області, враховуючи, що Україна є учасником Європейської хартії місцевого самоврядування, та усвідомлюючи необхідність проведення поглибленої реформи місцевого самоврядування, обговоривши проблеми та перспективи місцевої демократії та системи місцевого самоврядування в Україні, звертаємось з основними рекомендаціями та пропозиціями до Запорізької обласної ради, Запорізької обласної державної адміністрації та Верховної Ради України щодо:

• Реалізації стратегічного євроінтеграційного курсу України, подальшої розбудови демократичної правової держави із соціально орієнтованою ринковою економікою та створення в Україні ефективної, дієздатної системи місцевого самоврядування, яка відповідає цінностям демократичного суспільства й забезпечує здійснення прав і свобод людини і громадянина на місцевому рівні;

• Впровадження політичної реформи, яка має знайти своє логічне продовження у вдосконаленні владних відносин на рівні областей, районів, міст, селищ, сіл, адже саме на цих рівнях найбільш виразно проявляється ефективність влади, її здатність продемонструвати свої можливості через надання своєчасних і якісних управлінських послуг.

Вважаємо за необхідне:

Формування повноцінної системи місцевого і регіонального самоврядування згідно зі стандартами Ради Європи;
Реалізації Європейської Стратегії інновацій та доброго врядування на місцевому рівні;
Запровадження повноцінного місцевого самоврядування на рівні району та регіонального самоврядування на рівні областей, надання районним та обласним радам права утворювати власні виконавчі органи;
Забезпечення реалізації невід’ємного права членів територіальних громад, територіальних спільнот на участь у справах місцевого та регіонального самоврядування;
Покращення умов для реалізації прав і свобод людини і громадянина на місцевому та регіональному рівнях;
Вдосконалення законодавчого регулювання правового статусу членів територіальних громад та спільнот;
Зменшення відчуженості членів територіальних громад стосовно соціально-економічних і суспільно-політичних процесів;
Запровадження відкритих консультацій органів місцевої виконавчої влади і органів місцевого самоврядування з представниками інститутів громадянського суспільства, запровадження механізму залучення громадськості до процесу формування та прийняття управлінських рішень;
Сприяння широкому залученню населення, громадськості до вирішення питань місцевого значення через громадські слухання та інші форми безпосередньої демократії;
Сприяння виданню та розповсюдженню науково-методичної літератури, навчальних програм, науково-практичних посібників з питань місцевого, регіонального самоврядування та державного управління для інформаційного і науково-методичного супроводження діяльності органів і посадових осіб публічної влади місцевого рівня;
Посилення просвітницької роботи серед жителів територіальних громад області з метою пожвавлення соціально-політичної активності територіальних громад і спільнот як первинних суб’єктів місцевого і регіонального самоврядування;
Залучення молоді до взаємодії з органами місцевої виконавчої влади і органів місцевого самоврядування у процесі підготовки та прийняття управлінських рішень з питань молодіжної політики, освіти, патріотичного виховання підростаючого покоління тощо;
Сприяння діяльності Запорізької обласної молодіжної ради, залучення до її діяльності представників молодіжних організацій, учнівської, студентської та працюючої молоді, зацікавлених у змінах системи місцевого самоврядування України в напрямку європейських реформ.

Цитата:
Результати круглого столу містяться в Резолюціїї

rekomendacii_kruglogo_stola.zip

Розділ: Новини Переглядів: 3085 | Розміщено: 29 жовтня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :