Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Відбулась презентація книги Миколи Кардача «Знищення лихварства»

Відбулась презентація книги Миколи Кардача «Знищення лихварства»
____3895.jpg (.33 Kb)
15 березня 2012 року в Центрі європейської інформації м. Запоріжжя, що діє на базі наукової бібліотеки Запорізького національного університету в партнерстві з Громадською організацією «Людина і Суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», відбулась презентація книги запорізького дослідника вільних грошей Миколи Кардача «Знищення лихварства».
На презентацію завітали кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і кредиту економічного факультету ЗНУ Андрій Линенко, ідеологічний референт ЗО «Патріот України» Данило Коваль, виконавчий директор ЗОМГО «Будуй життя» Сергій Щербаков, експерти з фінансової та зовнішньоекономічної діяльності, студенти, викладачі, громадські діячі.
Автор присвятив презентацію своєї книги 150-й річниці з дня народження видатного німецького підприємця-економіста Сильвіо Гезеля. У своїй роботі Микола Кардач ознайомив з історією вільних грошей від часів Давнього Єгипту до сучасності, з винаходом Гезеля – вільними (демереджевими) грошима, закликав до широкого обговорення ідеї вільних грошей в наукових та громадських колах, дослідження застосування демереджевих грошей в сучасній економіці Євросоюзу та перспективи України. Він вважає, що саме винахід Сильвіо Гезеля зможе знищити таке явище як лихварство (кредитні відсотки), а також усі пов’язані з ним негаразди. Дмитро Бабич повідомив про включення в програму діяльності своєї політичної сили пункту про введення в регіоні вільних грошей, що викликало до нього у учасників питання про механізм запровадження.
Присутнім був запропонований відеорепортаж про експеримент застосування вільних грошей в башкирському селищі Шаймуратово (проект "АСПИРИН"). Більш детальну інформацію про вільні гроші запропоновано знайти на сайті «Вільні від інфляції гроші» http://novigroshi.org/index.htm.
У багатьох слухачів виникло суперечливе ставлення до поглядів автора книги «Знищення лихварства», особливо питання про розподіл прибутку підприємств, як в системі вільних грошей можна накопичувати на матеріальний добробут, як це стосується податкової системи, чому вільні гроші можуть знищити відсотки за кредити. Однак, присутні дійшли до висновку, що кожна ідея має право на існування та свою реалізацію.
Автор подарував примірник книги науковій бібліотеці ЗНУ, студенти отримали буклет «Сильвіо Гезель. 150 років з дня народження» та візитки Всеукраїнського об’єднання прихильників теорії вільних грошей «Росомаха».
Учасникам заходу презентовано ресурси Центру європейської інформації «Європейський вибір України: інформація для кожного», бібліографічний покажчик «Економічні аспекти інтеграції України до ЄС» (джерельна база – 578 записів).
Розділ: Новини Переглядів: 968 | Розміщено: 15 березня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :