Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » “Я поділяю європейські цінності” - так визначили своє майбутнє учасники Дня Європи у Запоріжжі

“Я поділяю європейські цінності” - так визначили своє майбутнє учасники Дня Європи у Запоріжжі
img_0007.jpg (50.03 Kb)img_0036.jpg (.73 Kb)
21 травня 2011 року, з 15 до 18 години, в Запоріжжі на головній площі міста – Фестивальній – відбулося урочисте святкування Дня Європи за підтримки Мережі Центрів європейської інформації України та Міжнародного Фонду «Відродження». Програма святкування розроблена за форматом проведення Дня Європи - 2011 “Я поділяю європейські цінності”.
У святкуванні Дня Європи взяли участь керівництво області та міста, професорський та викладацький склад навчальних закладів, студенти та учні запорізьких шкіл, представники національно-культурних товариств, молодіжних організацій.
Центром святкування стало Європейське містечко, організоване за ініціативою студентів Запорізького національного університету. В Європейському містечку для відвідувачів Центром європейської інформації м. Запоріжжя був організований Європейський квартал. Євроквартал склався із таких „будиночків”:
• Палатка про ЄС, де проводились інтерактивні презентації, конкурси та вікторини, підготовлені студентами факультетів ЗНУ та економіко-правничого коледжу. Тут діяв і організований Центром європейської інформації м. Запоріжжя інформаційний стенд «Україна - ЄС» , де були представлені видання з різних аспектів євроінтеграційних процесів, що відбуваються в України: політичних, правових, наукових та освітніх. Відвідувачі палатки долучалися до вікторини «ЄС в запитаннях і відповідях», найактивніші отримували нагороди.
• Info-пункт, в якому розповсюджувалася інформація про послуги ЦЄІ, а також поліграфічна продукція про європейські цінності. Іміджеві матеріали, надані організаторами проекту «“Я поділяю європейські цінності”», користувались великим попитом у відвідувачів пункту, особливо викликали зацікавленість видання «ЄС у кишені», «Україна в світі. Цікава статистика».
• Експрес-школа європейських мов, де відбувались інтерактивні заняття з англійської, німецької, французької, іспанської, польської мов, які проводили студенти факультету іноземної філології та викладачі Центру вивчення іноземних мов ЗНУ. Експрес-школа також надавала інформацію про курси вивчення іноземних мов для всіх: від малечі до людей похилого віку.
• Освітня палатка “Хочеш здобути освіту у Європі? Запитай у нас!” відзначилися презентаціями освітніх можливостей у Європі, спілкуванням зі студентами ЗНУ - учасниками освітніх програм і стажувань в Європі. На площі Європейського містечка саме ця палатка збирали найбільше зацікавленої молоді, жваво йшло обговорення можливостей навчання в європейських університетах.
• Яскравим суцільним полотном “Я поділяю європейські цінності” стала виставка газет, підготовлена студентами економіко-правничого коледжу, переможцями шляхом народного голосування було визначено газети «“Я поділяю європейські цінності”» (газета-вікторина), «День Європи», «Україна в Європі», «Велика Британія».
• Студенти юридичного факультету ЗНУ були дуже переконливі у представлені соціомобу «Парасолі "Верховенство права"». Також вони організували пункт «Безкоштовна юридична консультація».
Студенти факультетів ЗНУ створили міні-Європу, де кожна палатка презентувала одну з країн-членів ЄС, а учасники студентської самодіяльності знайомили з народними танцями та піснями народів Європи.
В рамках програми святкування в Центрі Європейської інформації наукової бібліотеки ЗНУ були підготовлені розгорнуті книжкові виставки: «Україна - ЄС», «Мови країн Європи», «Мистецтво без кордонів. Музеями країн Європи. До Міжнародного дня музеїв», відбулися презентації фільму «Що ЄС дійсно робить в Україні», книги-довідника «Європейська інтеграція на початку нового тисячоліття», он-лайн-екскурсії по країнах-членах ЄС.
Кампанія «День Європи - 2011 “Я поділяю європейські цінності”» пройшла за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», завдяки якому видані інформаційні матеріали, надані призи учасникам конкурсів, забезпечено присутність міст-учасників кампанії у інформаційному просторі України. Інформаційним партнером кампанії виступало Представництво Європейського Союзу в Україні, яке надало літературу та іміджеву продукцію для проведення заходів у рамках Європейського містечка в Запоріжжі.
Як відзначають запоріжці, для них євроінтеграція означає передусім забезпечення високих стандартів життя: економічних, соціальних, політичних. Окрім того, на думку запоріжців, це також перетворення країни на європейську державу, що передбачає глибинну трансформацію всіх сфер життя, адаптацію до європейських норм і стандартів.
Під час спілкування із учасниками заходу, пересічними громадянами представники ЦЄІ провели моніторинг обізнаності жителів Запоріжжя щодо процесів євроінтеграції «Євроінтеграція: моніторинг громадської думки», дізнались про побажання громадян щодо послуг ЦЄІ, послухали пропозиції щодо роботи ЦЄІ, відчули потяг людей до спілкування, які охоче розбирали пропоновану інформаційну продукцію та буклети про діяльність ЦЄІ, контактували з організаторами заходу.
Розділ: Новини Переглядів: 1733 | Розміщено: 23 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :