Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » «Запоріжжя на шляху до енергоефективних змін»

«Запоріжжя на шляху до енергоефективних змін»
21 червня 2012 року у малому залі виконавчого комітету Запорізької міської ради пройшов круглий стіл-нарада на тему: «Енергоефективність – стратегічний пріоритет місцевої влади». Захід відбувся в рамках проведення Європейського тижня енергоефективності у Запорізькій області, за ініціативою громадської ради при Запорізькій обласній державній адміністрації, громадської ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради та за підтримки Запорізької міської ради.
Обговорювались питання енергетичної безпеки міст України, впровадження в нашій країні європейського досвіду міської енергоефективності, створення муніципального енергетичного плану міста Запоріжжя, основних положень європейської ініціативи «Угода мерів» та інше.
Засідання круглого столу відкрив перший заступник міського голови Дмитро Свіркін, начальник управління енергозбереження головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації Сергій Крамний, експерт Асоціації «Енергоефективні міста України» Дмитро Леськів, директор енергосервісної компанії «Екологічні системи» Василь Степаненко, депутат міської ради Євген Карташов , голова громадської ради при виконкомі Запорізької міської ради Катерина Акула, координатор круглого столу Володимир Волох, доцент, к.т.н Запорізької державної інженерної академії Назаренко Олексій та інші. ete_v_zaporizhzhi.jpg (76.13 Kb)
Перший заступник міського голови Дмитро Свіркін зазначив, що в Запоріжжі вже розроблено низку проектів у сфері енергозбереження та енергоефективності. Вони є в департаменті житлового господарства, КП «Водоканал», концерні «Міські теплові мережі». Деякі з них вже реалізуються. Однак тепер роботу в цій галузі необхідно виводити на абсолютно новий рівень. «Одним з результатів сьогоднішнього обговорення має стати вироблення рекомендацій для проведення в нашому місті системної, постійної роботи в сфері енергозбереження, енергоефективності», - сказав Дмитро Свіркін.
Експерт Асоціації «Енергоефективні міста України» Дмитро Леськів зазначив, що основні енергетичні ресурси планети виснажуються і 2050 рік по оцінками світових експертів буде переломним, людство відчує на собі сильну нестачу копалин енергетичних ресурсів і це відіб'ється на проблемах безпеки життєзабезпечення країн і народів. Тому впровадження в Запоріжжі програм енергозбереження та енергоефективності має сприяти зменшенню споживання енергії, збільшення частки в енергоспоживанні поновлюваних джерел енергії, максимально ефективного використання наявних ресурсів, що додасть розвитку міста більшої стійкості і безпеки в майбутньому.
Директор енергосервісної компанії «Екологічні системи» Василь Степаненко акцентував увагу на тому, що важливим кроком для Запоріжжя повинні стати створення і реалізація муніципального енергетичного плану в короткостроковому періоді і стратегії сталого енергетичного розвитку міста в довгостроковому періоді. За його словами такий підхід до енергетичної політики міста систематизує цю роботу і допоможе залучити на реалізацію енергоефективних програм великі міжнародні фінансові ресурси, яких Запоріжжю самостійно не знайти.
В результаті обговорення учасники круглого столу, представники громадських організацій направили резолюцію на ім'я міського голови Олександра Сіна з пропозиціями про приєднання Запоріжжя до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» з питань енергоефективності, створення робочої групи по розробці в нашому місті муніципального енергетичного плану, підготовці програми термомодернізації житлового фонду, вступу до асоціації «Енергоефективні міста України» і таке інше.
Розділ: Новини Переглядів: 9218 | Розміщено: 23 червня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :