Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Зустріч переможців конкурсу

Зустріч переможців конкурсу
«Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді". 27-28 травня 2011 року у м.Херсоні відбулася зустріч переможців конкурсу пошукових та творчих робіт «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді».
Конкурс проводився з жовтня 2010 року по травень 2011 року у наступних областях: Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Одеська, Чернівецька та АР Крим. Всього на конкурс подано 512 пошукових та творчих робіт.
Пошукові та творчі роботи готувались конкурсантами на тематику:
–внесок вихідців з інших країн Європи в історію України, її регіонів та окремих міст;
–внесок вихідців з України у розвиток європейської та світової культури;
–поширення в Україні історичних європейських мистецьких стилів, зокрема, в архітектурі.
У зустрічі взяли участь 29 осіб – переможці обласних конкурсів та координатори. Під час перебування у м.Херсоні було представлено збірник робіт переможців. До видання увійшли найкращі пошукові роботи, а також фото творчих робіт переможців. Учасники зустрічі познайомились із європейським обличчям різних регіонів.
28 травня 2011 року переможці конкурсів відвідали заповідник «Асканія-Нова» - європейський куточок Херсонщини. Адже заповідник заснований німцем Фрідріхом Фальц-Фейном. Золоту медаль на Всесвітній виставці в Парижі засновник отримав саме за проект цілком поливного дендропарку в практично безводному степу, де до цього не було ні одного дерева взагалі. Під час зустрічі учасники поспілкувались, розповіли про те, як проходив конкурс у їх регіоні, поділились враженнями від написання робіт з однолітками.
Ольга Гвоздек (студентка І курсу Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету) підготувала роботу «Місце України в європейській історії: порівняльно-ретроспективний аспект», яка зайняла І місце у Запорізькому конкурсі пошукових робіт. Ольга ділиться враженнями отриманими в ході написання роботи, участі у зустрічі переможців, а також загалом – від конкурсу:
«У ході роботи я користувалася різними джерелами: книгами з університетської та обласної бібліотеки, документами з запорізького архіву й Інтернет ресурсами. Така завзятість і наполегливість принесла мені перемогу у цьому конкурсі і поїздку до Херсону. Я вдячна організаторам конкурсу і особливо фонду «Відродження» за можливості, які вони надають українській молоді. І вважаю що такі конкурси повинні проводитися і надалі, тому що вони надають змогу сформувати європейський світогляд, необхідний громадянину України для успішної самореалізації на сучасному етапі, більш глибоко усвідомити європейську ідентичність України та Запорізького регіону, дослідити міжкультурні зв'язки України з країнами Європи, краще пізнати історію України, життя і традиції різних міст і перспективи України на майбутнє.»
Одна із авторів роботи, яка перемогла у Миколаївському конкурсі пошукових робіт, учениця 10 класу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О. Ольжича розповідає:
«Мені дуже сподобався цей конкурс, адже він говорить про те, що Україна прямує до набуття статусу європейської країни. Ми малювали у своїй роботі те, як бачимо співпрацю України з Європою. Наша школа має дружні зв’язки з Німеччиною та Польщею. В роботі коротко показали наше партнерство. На мою думку співпраця України з Європою повинна починатися з шкільних років.»
У кожній з областей організацією конкурсу займались Центри Європейської Інформацїі та партнерські організації:
1.Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім.О.Гмирьова,
2.Херсонське міське громадське об’єднання «Інформаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу та інновацій» ,
3.Громадська організація «Центр регіонального розвитку Топ-Кая»,
4.Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія,
5.Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І.Чижевського,
6.Одеська обласна громадська організація «Комітет виборців»,
7.Наукова бібліотека Запорізького національного університету.
Проводячи конкурс, організатори досягли наступних результатів:
1.Привернули увагу громадськості різних регіонів щодо тісного зв’язку України з іншими країнами Європи, зокрема у історії та культурі.
2.Підвищили рівень обізнаності учнівської та студентської молоді щодо євроінтеграційної тематики.
3.Познайомили молодь із сторінками європейської істо6рії різних регіонів України (через видання спільного збірника найкращих пошукових робіт).
* * *
Проект реалізовується Товариством «Український Народний Дім в Чернівцях» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Метою проекту є підвищення рівня обізнаності щодо історико-культурної приналежності України, її окремих регіонів та міст до європейської цивілізації через проведення конкурсу пошукових робіт серед учнівської та студентської молоді.
Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Сайт: www.irf.ua.
Розділ: Новини Переглядів: 932 | Розміщено: 7 червня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :