Центр європейської інформації в м. Запоріжжя

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » » Запорізька молодь про Україну в Європі та Європу в Україні

Запорізька молодь про Україну в Європі та Європу в Україні
dsc_0221.jpg (62.65 Kb)
В Центрі європейської інформації наукової бібліотеки Запорізького національного університету 16 лютого 2012 р. відбулася презентація кращих конкурсних робіт та нагородження переможців Конкурсу пошукових і творчих робіт для студентської молоді "Європа в Україні, Україна в Європі: очима молоді – 2011-2012".
Конкурс проводився в рамках проекту товариства „Український народний дім в Чернівцях” за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Організаторами конкурсу стали Центр європейської інформації та наукова бібліотека Запорізького Національного університету.
Основна мета конкурсу "Європа в Україні, Україна в Європі: очима молоді" – поглиблення знань молоді про Європу, формування європейського світогляду, необхідного громадянину України для успішної самореалізації на сучасному етапі, більш глибокого усвідомлення європейської ідентичності України та Запорізького регіону, дослідження міжкультурних зв'язків України з країнами Європи.
dsc_0155.jpg (60.31 Kb)dsc_01.jpg (55.46 Kb)dsc_0162.jpg (59.78 Kb)
В І-ому, заочному, турі взяли участь 62 студенти – представників коледжів м. Запоріжжя, які подали на розгляд конкурсної комісії 56 робіт (рефератів, есе, презентацій), присвячених внеску вихідців з інших країн Європи в історію Запорізького краю, внеску українців у розвиток європейської та світової цивілізації. Після розгляду наданих робіт, конкурсна комісія відібрала 21 роботу 23 студентів, які взяли участь у фіналі.
Кращими роботами конкурсу визнані:
І місце: творча робота – відео-фільми «7 чудес України» і «Чорнобиль та Європа» - Ірина Письменна, студентка Торгового коледжу.
В заключному слові переможниця конкурсу Ірина Письменна навела рядки з фільму, присвяченого 25-річчю Чорнобильської аварії: «Европа и европейцы с первого же дня Чернобыльской катастрофы – трагедии имели к событиям на АЭС вблизи Киева самое непосредственное
konkurs.jpg (56.08 Kb)
отношение. Кто знает, может быть, если бы не активное словесно-информационное вмешательство в мгновение ока окутанной радиоактивной пылью Европы весной 1986-го, мы так никогда и не узнали бы правды о том, какая страшная, непоправимая беда случилась 26 апреля на одном из реакторов атомной станции». Ірина стурбовано наголосила, що Європа – це єдиний світ, і все, що в ньому відбувається стосується кожної країни, кожного європейця. Також вона подякувала організаторам конкурсу та висловила мрії про гідне, європейське життя українців.
konkurs1.jpg (69.93 Kb)
ІІ місце: пошукова робота «Запорожье – родной край и его города-побратимы» - Катерина Шакало, студентка Торгового коледжу.
Катерина Шакало, як віддана патріотка Запоріжжя, закликала пишатися рідним містом і розбудовувати його в майбутньому як європейське місто: «Великая история, множество красивейших памятников, музеи, церкви, парки, театры, архитектура, развитая промышленность – всего этого достаточно, чтобы назвать Запорожье Европейским городом!»
ІІІ місце: пошукова робота «Об’єднання України та Європи за допомогою діаспор» - Е.О.Ткаченко, студентка Торгового коледжу;
konkurs3.jpg (72.77 Kb)
Переможці конкурсу нагороджені грамотами та отримали цінні подарунки (флеш-накопичувачі, CD-холдери та бібліотечки книжок).
konkurs2.jpg (60.41 Kb)
Членами журі відзначено актуальність та змістовність викладення теми конкурсу, стурбованість майбутнім України і Європи, неординарність мислення та нагороджено подяками і бібліотечками книжок авторів наступних робіт:
- пошукова робота «Європейський романтизм і Україна» - Анастасія Михайлюкова студентка Торгового коледжу;
- пошукова робота «Чеська Республіка» - Ольга Попова, студентка Економіко-правничого коледжу;
- творча робота, малюнок «Україна в Європі» - Дарья Юдіна, м. Бердянськ.
Переможців конкурсу привітала Ольга Гоздек, володарка 1-го місця у конкурсі 2011 року, вона розповіла, що інтерес, викликаний конкурсною роботою, тепер реалізується в роботі євроклубу, одним із організаторів якого вона стала.
Почесними грамотами відзначені вчителі переможців: Людмила Михайлівна Богданова, викладач Торгового коледжу та Максим Олександрович Носик, викладач Економіко-правничого коледжу.
Всі бажаючі мали можливість ознайомитися з конкурсними роботами на спеціально організованій виставці-презентації. Учасники та гості заходу взяли участь в фото-сесії та автограф-сесії.
Розділ: Переглядів: 1068 | Розміщено: 23 лютого 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Запоріжжя
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :